En Marka Kıyafetler

En marka kıyafetler, Türkiye’nin lokomotif sektörleri arasında karşımıza çıkan tekstil ve hazır giyim sektörü içerisinde markalaşmış ve dünya genelinde ihracat yapmakta olan şirketler ile karşımıza çıkıyor. Önceleri fason tekstil ürünleri olarak karşımıza çıkan giyim ürünleri firmaları, günümüzde artık markalaşmaya ve değerini yükseltmeye başlamıştır. Türkiye’nin kendi giyim markalarını oluşturmasıyla beraber firmalarımızın dünya çapında tanınmışlığı, yatırım ve kârlılığı artmıştır. Firmalarımızın kendi markalarını oluşturmanın önemine varmasıyla birlikte bu pazardaki Türk markaları da boy göstermeye başlamıştır.

En marka kıyafetler üretmeyi başarmış olan firmalarımız, artık dünya geneline açılmaktadır. Yıllardır süregelen çalışmalar ve tekstil pazarındaki deneyimleri ile beraber bugün Türk giyim markalarının mağaza ve şubelerini, artık dünyanın en ünlü ve ün büyük alışveriş merkezlerinde görebilmek mümkün olmaya başlamıştır. Biz de bu noktada uluslararası üne kavuşmuş olan ve dünyanın hemen her ülkesine üretim yapmakta olan tekstil ve hazır giyim firmalarımızı ve bu firmaların markalarını bir araya topladık. Bu markalar, öncelikle ülke ve sonrasında da dünya çapında en çok tercih edilme yolunda ilerleyen giyim markaları olarak yazımız içerisinde sırayla karşımıza çıkacak.

En Marka Kıyafetler Türkiye Sıralaması

En marka kıyafetler Türkiye sıralaması içerisinde karşımıza çıkacak olan giyim markaları, öncelikle Türk moda severlerin en çok tercih ettiği markalar olarak sıralanıyor. Türkiye genelinde olduğu gibi dünya üzerinde de tercih edilmeye ve dünyanın en önemli alışveriş merkezleri ile en ünlü caddelerinde satışları yapılan en iyi markalarımızı bu listeye aldık. Ancak buna karşın yazımız içerisinde dünya genelinde ün yapmış yabancı markalar listesinden de bahsedeceğiz. İçlerinden tercih yapmak ve modanızı yaratmak ise size kalmış. İşte Türkiye’nin en ünlü giyim markaları şu şekilde sıralanmakta:

 • Akbaşlar – Akbaşlar Tekstil Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Aksa – Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş.
 • AVVA – Dido Konfeksiyon Tekstil Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti.
 • Bamen – Başyazıcıoğlu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • BGN – Evita Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Bossa – Bossa Ticaret ve Sanayi İşletmeleri T.A.Ş.
 • Boyteks – Boyteks Tekstil San.Tic. A.Ş.
 • Çalık Denim – Çalık Denim Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
 • Chakra – Kocaer Tekstil San. ve Tic. A.Ş.
 • Colin’s – Erk Pazarlama ve Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Cross – Şık Makas Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Damat&Tween – Orka Tekstil Sanayi ve Turizm Ticaret A.Ş.
 • DeFacto – Defacto Perakende Ticaret A.Ş.
 • Derimod – Derimod Deri Konfeksiyon Pazarlama San. ve Tic. A.Ş.
 • Desa – Desa Deri San. ve Tic. A.Ş.
 • D’S Damat – Or-pa Pazarlama ve Tekstil San. A.Ş.
 • Fuga – FG Tekstil Konfeksiyon Sanayi ve Tic. A. Ş.
 • Gamateks – Gamateks Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • Hamam – Eke Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 • İpekyol – İpekyol Giyim Sanayi Pazarlama ve Ticaret A.Ş.

Dünya Çapında En Marka Kıyafetler

Dünya çapında en marka kıyafetler olarak hangi markaların sıralamalara girdiğini merak ediyorsanız, yazımızın bu kısmında oluşturduğumuz listeye bakabilirsiniz. En moda kıyafetler, dünya üzerinde gerek ünlü kesiminin gerekse diğer insanların sıklıkla tercih ettiği kıyafet markaları olarak karşımıza çıkıyor. Kimileri bu anlamda genel tercih kriterlerine uyarken, kimileri de insanların kendi modasını yaratması gerektiğine inanıyor.

Dünya çapında en marka kıyafetler olarak pek çok markanın yer aldığı bir sıralamadan bahsedebilmek mümkün. Ancak biz yazımızın bu kısmında modayla yakın ilgilenen meraklılarına, dünya çapında ün yapmış ve markası çok satmış ilk on giyisi markasından bahsedeceğiz. Dünya üzerinde en tanınmış kişiler tarafından bile çok sık satın alınan bu on giyim markası şu şekilde sıralanıyor:

 1. Rotate – JeanetteMadsen ve ThoraValdimars’ın markası
 2. Pyer Moss – Jean-Raymond’ın markası
 3. Chakshyn – DimaChayun ve AntonYakshyn markası
 4. 16arlington – İngiliz markası
 5. Arjé – BessieAfnaimCorral ve OliverCorral’ın markası
 6. TachClothing – Uruguay markası
 7. Aurore Van Milhem
 8. OrseundIris
 9. LesRêveries – Vanguard markası
 10. Kalmanovich – Moskova ve New York merkezli marka

Dünyada En Marka Kıyafetler: 1-Rotate

Dünyada en marka kıyafetler: 1-Rotate markası olarak karşımıza çıkıyor. 80’li yılları geri çağıran bir moda fikrinde üretilmiştir. Markanın cesur siluetlere hayat verdiği söylenebilir. Merkezi ise Kopenhag olarak bilinmektedir. Marka, kısa bir zaman zarfı içerisinde moda dünyasının favori markası haline gelmiş ve bu sonuç hiç şaşırtmamıştır.

Dünyaca ünlü marka Rotate giyim markasının, kadınlara hitap eden çok özel tasarımları mevcuttur. Pek çok ünlü isim tarafından da markanın tercih edilebilirliği oldukça yüksek olarak karşımıza çıkar. Danimarkalı olan it-girl’lerJeanetteMadsen ile ThoraValdimars tarafından yaratılmış ve piyasaya sunulmuş bir markadır. Rotate markası, ilk koleksiyonunu ise 2018 yılı sonbahar mevsiminde piyasaya sürmüştür. 80’leri geri çağıran moda akımı ise oldukça sevilmiş ve tutulmuştur.

Dünyada En Marka Kıyafetler: 2-Pyer Moss

Dünyada en marka kıyafetler: 2-Pyer Moss markası olarak bilinmektedir. 2.sırayı alan marka farklı tasarımlarıyla göz doldurur ve tercih edilebilirliğini gün geçtikçe artırır. Pyer Moss markası, siyah modasını hayata geçiren bir marka olarak dikkat çeker. Çarpıcı bir New York Moda Haftası ile moda endüstrisi içerisindeki tüm marka ve firmaların dikkatini çekmiştir.

Sosyal iletişimi ve aktivizmi, sokak giyimiyle yeni bir yaklaşım içerisinde birleştirmeyi başaran Pyer Moss markası, moda dünyasının ihtiyaç duyduğu bir perspektifi yakalamayı da başarmış bir markadır. Dünyada en marka kıyafetler: 2-Pyer Moss giyim markası, kadınların gözdesi konumunda faaliyetlerine devam etmektedir. Ayrıca Pyer Moss giyim markası, 2013 yılında sektöre giriş yapmıştır. 2013’te kurulmuş olmasına karşın 2018 CFDA / Vogue Moda Fonu Ödülü’nü kazanarak ününü artırmıştır. Kurucusu Jean-Raymond için büyük bir öneme sahiptir.

Dünyada En Marka Kıyafetler: 3-Chakshyn

Dünyada en marka kıyafetler: 3-Chakshyn markası olarak göze çarpmakta… Markanın dikkat çeken ve en çok sevilen özelliği ise erkek kıyafetlerini kadın giyimiyle buluşturan tasarımları olarak bilinmektedir. Bir manada erkek kıyafetleri, kadın kıyafetleriyle buluşmakta ve tanışmaktadır. Ukraynalı dünyaca ünlü marka Chakshyn, yeni tomurcuklanan bir giyim markası olarak karşımıza çıkar. Chakshyn giyim markası, kesinlikle izlemeye ve bakmaya değer bir tasarımda yaratılmıştır.

İnci bezeli bralettelerden, yeniden şekil verilmiş olan takım elbiselerine kadar pek çok çeşidi dünya üzerinde satışa sunmaktadır. Kesinlikle sahip olunması gereken markalar arasında adını geçiren Chakshyn giyim parçaları, Instagram gibi sosyal medya mecralarında trend olmayı başarmış bir markadır. Kurucuları ise AntonYakshyn ile DimaChayun ismindeki iki kişidir. Dünyada en marka kıyafetler: 3-Chakshyn markası, hem kadın hem de erkek üzerine en modern ürünleri, bir sanat eseri bakış açısından yaratmakta ve her geçen gün koleksiyonuna bir yenisini eklemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir