En İyi Türk Sanatçılar

Ülkemizde çok değerli müzik sanatçıları bulunuyor, çoğu insan onları müziklerini dinleyerek büyüdüler. En iyi Türk sanatçıları konusu ne kadar, tartışmaya açık bir konu olsa da toplumda müzik dinleyen kişilerin genelinin sevdiği ve en iyi sanatçı olarak gördükleri kişileri ele alacağız. Bu liste içerisinde sevdiğiniz ve sürekli olarak dinlediğiniz sanatçıları görebilirsiniz.

Zeki Müren

Müziğin paşası ve sanatın güneşi olarak da adlandırılmaktadır kendisi.

Ülkemizde cinsel tercihini hiç saklamadan, açık açık dile getiren büyük bir sanatçıdır kendisi ve yaptığı müzikler ile çok fazla insanı etkilemeyi başarmış büyük bir sanatçıdır.

Emel Sayın

Güzel sesi ile televizyon tarihine damga vuran ve kısa zaman içerisinde üne kavuşan ülkemizin büyük sanatçılarından birisidir.

Ziya Taşkent

TRT ekranlarına eski zamanlarda sık sık gördüğümüz, eskilerin en iyi sanatçılarından birisi ve beste yazarıdır kendisi.

Yusuf Nalkesen

Eski bir sanatçı olmasına rağmen, şarkıları halen dilimize dolanan en iyi sanatçılarımızdan birisidir. Kendisini yaptığı o güzel müzikler ile hatırlamaya devam ediyoruz.

Hamiyet Yüceses

Zamanında BBC üzerinden yayın yapmış olan ce boğazın bir ucundan diğer ucuna kadar uzanan muhteşem sesi ile gönüllerimizde taht kurmuş büyük bir sanatçıdır kendisi.

Erkin Koray

Erkin Koray Anadolu rock kategorisinde akla gelen ilk isimlerden birisidir. Şarkıları geçmişten, günümüze kadar dillerimize dolanmış ve dinlediğimiz zaman bizlere heyecan ve mutluluk vermiş bir müzik sanatçısıdır.

Barış Manço

Erkin Koray gibi Barış Manço da Anadolu rock müziğinin başta gelen isimlerinden birisidir. En küçük yaştan, en büyük yaşta olan insanlara kadar kendi müziğini ulaştırmıştır. Sadece ülkemizde değil dünya çapında tanınan büyük bir ses sanatçısıdır kendisi.

Cem Karaca

Anadolu rock konusunda kendi yorumlarını katan ve uzun süre boyunca bu işin içerisinde yer almış hatta çok büyük kitlelere hitap etmiş büyük ünlü şarkıcılardan birisidir.

Müslüm Gürses

Arabesk denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden olan Müslüm Gürses, kendi zamanında yaptığı şarkılar ile çok fazla insanın kalbine dokunmuş ve hislerine tercüman olmuştur. Yaşadığı zorlu hayat hikayesi ile kalplerimizi sızlatması yetmezmiş gibi müziği ile de bizleri derinden etkilemiş büyük bir ses sanatçısındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir