En İyi Türk Markaları

En İyi Türk Markaları Statista tarafından belirlenmiştir. Statista, araştırma enstitüleri tarafından yapılan araştırma ve toplanan verilerin resmi istatistiklere çevrildiği çevrimiçi bir platformdur.

En İyi Türk Markaları Nelerdir?

  1. Türk Hava Yolları: En iyi Türk markaları arasında Türk Hava Yolları ilk sırada yer almaktadır. Anlık değeri 2.4 milyar dolardır. Türk Hava Yolları, 270 farklı sefer düzenlemektedir. Bu da sadece Türkiye’de değil dünya üzerinde de değerli konuma sahip olmasını sağlamaktadır.
  1. Ziraat Bankası: Türkiye’deki kamu bankalarından birisidir. Marka 1.6 milyar dolarlık bir değere sahiptir. Bu değer ile Türkiye’nin en değerli markaları arasına girmiştir. Bu marka 1863’te Osmanlı Devleti döneminde Mithat Paşa tarafından kurulmuş bir bankadır.
  2. Garanti Bankası: Eski adıyla Garanti Bankası yeni adıyla Garanti BBVA 1946 yılında kurulmuştur. Marka değeri 1.3 olarak bilinmektedir. Türkiye’nin ikinci en büyük özel bankasıdır. Kurumsal, ticari, KOBİ, ödeme sistemleri, özel, bireysel ve yatırım bankacılığı gibi birçok konuda hizmet vermektedir. Aynı zamanda yurtiçi ve yurtdışında da hizmet vermektedir. Türkiye genelinde yüzlerce şubesi bulunmaktadır.
  3. Türk Telekom: Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketi markanın tam adıdır. Güncel değeri 1.1 milyar dolar olarak bilinmektedir. Devlet tarafından 1994 yılında kurulmuş bu şirket şuan en iyi Türk markaları arasında yerini almaktadır. 2017 yılında alınan karar ile devlete ait olan hisseler tamamı Türkiye Varlık Fonu’na devredilmiştir.
  4. Turkcell: Türkiye’de kurulmuş bir telekomünikasyon şirketidir. Turkcell, neredeyse bütün teknolojik alanlarda hizmet veren bir şirkettir. Mesajlaşma uygulamalarından arama motoruna kadar birçok faaliyeti aktif bir şekilde bulunmaktadır. Son açıklanan verilere göre 1.1 milyar dolar değere sahip olan bu marka anonim bir şirkettir. 1991 yılında kurulmuştur ve 1998’te Ulaştırma Bakanlığı ile 25 yıllık GSM lisans anlaşması imzalamıştır. Tüm Türkiye’de bilinen ve oldukça yüklü bir servete sahip olan bu marka en iyi Türk markaları arasına girmiştir. Turkcell, dünya üzerinde ilk kez 3G bağlantısından 63 MBPS hız elde etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir