En İyi Türk Komedyenler

Türk halkı olarak komediye oldukça düşkün bir milletizdir. Bu nedenle komedi filmleri de ülkemizde oldukça yoğun ilgi görmektedir. Her yaştan insanın belli bir mizah anlayışı bulunmaktadır. Tabii buna uygun da bir komedyen… Seneler geçtikçe değişen komedi anlayışı ile komedyenler de değişmiştir. Fakat seneler geçmesine ve eski mizah anlayışı kalmamasına rağmen eski komedyenlerin hala güldürebilmesi, nostaljik komedinin ne kadar profesyonel yapıldığını göstermektedir.

En iyi Türk komedyenler sorulduğunda hâlâ daha geçmişteki komedyenlerin adı verilmektedir.

En İyi Komedyenler

  • Kemal Sunal: Kemal Sunal, komedyen dendiğinde ilk akla gelen kişilerden birisidir. 7’den 70’e herkesi güldüren esprileri ile gönüllere taht kurmuş bir komedyendir. Özellikle ince esprilere yer verdiği mizahı ve komik mimikleriyle yıllardır akıllarda kalmayı başarmıştır. Günümüzde tüm gün boyunca yayınlansa bile izleyecek bir kitle hâlâ var olmaktadır.
  • Zeki Alasya ve Metin Akpınar: Türkiye’nin en komik çifti olan Zeki ve Metin en iyi Türk komedyenler arasında ilk sıralardadır. Bu ikili hem birlikte hem de Kemal Sunal gibi komedyenlerle birlikte birçok klasik komedi filmine imza atmıştır.
  • İlyas Salman: Sadece oyunculuğu değil güzel sesiyle de hayran kitlesini oldukça etkilemektedir. Son günlerde film tekliflerine açık olmasa da Türk komedisine büyük emek vermiş usta bir sanatçıdır.
  • Şener Şen: Şener Şen oynadığı filmlerin çoğunda birbirinden bağımsız rollere girerek profesyonelliğini kanıtlamış bir oyuncudur. Bu zamana dek hem iyi hem kötü rollere girmiş ve hepsinin altından ustalıkla kalkabilmiştir.
  • Yasemin Yalçın: Sempatikliğiyle ve komedi programlarıyla ün kazanmıştır. Özellikle tatlı fiziksel özellikleri de Yasemin Yalçın’a komedyenlik özelliği kazandırmaktadır.
  • Cem Yılmaz: Ünlü esprileri ve Stand-up gösterileri ile bir kesimin sevdiği bir kesimin yerdiği bir komedyendir.  Sadece Stand-up ile değil G.O.R.A. ve A.R.O.G gibi komedi kalıcı komedi film eserlerini de bizlere kazandırmıştır. Bu filmlerle birlikte de ününe ün katmıştır ve tüm ülkeye adını duyurmuştur.
  • Şahan Gökbakar: Recep İvedik serisi ile tanınan Şahan Gökbakar, bu seri ile komedi sektöründe büyük bir başarı elde etmiştir. Genç- yaşlı demeden ülkenin tamamı bu film ile Şahan Gökbakar adını duymuştur. Serinin ardında yaptığı diğer komedi filmleri de aynı şekilde sinemalarda izlenme rekorları kırmaktadır.
  • Ayşen Gruda: Ayşen Gruda, eski Türk filmlerinin en gözde oyuncularından birisidir. Komedi filmlerindeki doğal ve samimi komedisiyle de en iyi Türk komedyenler listesine adını yazdırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir