En İyi Türk Futbolcular

Sergilemiş oldukları performanslara göre en iyi Türk futbolcular her geçen sezonda değişiklik göstermektedir. Transfermarkt verilerine göre kısa süre önce piyasa değeri değişen pek çok futbolcumuz bulunmaktadır. Futbolla ilgisi olmayanlarımız bile bir kez de olsa bu oyuncularımızın ismini duymuştur. Sahanın farklı yerlerinde top koşturan ya da kaleci olarak yer alan futbolcularımızın en iyileri dünya liglerinde de adlarını duyurmayı başarmışlardır. Bu süreçte kendilerini güncel olarak geliştirmeye devam ederek en başta ülkemizi ve kendilerini temsil etmeye devam etmektedirler.

En İyi Türk Futbolcular

 Bu seneki en iyiler listemizde ise yine performanslarıyla kendilerini keyifle izlettiren futbolcularımız bulunmaktadır. En iyiler sıralamasını ise aşağıda maddeler halinde sıralı olarak görebilmekteyiz.

 1. Hakan Çalhanoğlu (Milan)
 2. Cengiz Ünder (Roma)
 3. Abdülkadir Ömür (Trabzon Spor)
 4. Ozan Kabak (Stuttgart)
 5. Cenk Tosun (Everton)
 6. Çağlar Söyüncü (Leicester City)
 7. Zeki Çelik (Lille)
 8. Yusuf Yazıcı (Trabzon Spor)
 9. Okay Yokuşlu (CeltaVigo)
 10. Yunus Mallı (Wolfsburg)

İçlerinde oldukça genç futbolcularımız da bulunan ve en iyi Türk Futbolcular kategorisinde yer almış olan futbolcularımızın ilk 10’u yukarıda sıraladığımız şekildedir. Sergiledikleri performansları sayesinde dünya liglerinde oynamaya hak kazanmışlardır. Aynı zamanda farklı yabancı lig takımlarında da aktif olarak oynamaya devam etmektedirler.

Türk Takımlarında Oynayan En iyi Türk Futbolcular

Dünya çapında kendini göstermeyi başarmış ve yabancı liglerde top oynayan futbolcularımızın yanında hala ülkemizdeki takımlarda top koşturmaya devam eden iyi futbolcularımız da vardır. Bu oyuncularımız ise milli takımımızda Türk futbolunu iyi yerlere getirebilmek adına aktif olarak top oynamaya devam etmektedirler. Türk takımlarında performans sergilemeye devam eden en iyi futbolcularımız ise aşağıdaki gibidir.

 1. Oğuzhan Özyakup (Beşiktaş)
 2. Emre Akbaba (Galatasaray)
 3. Arda Turan (Türk Milli Takımı)
 4. Enes Ünal (Türk Milli Takımı)
 5. Serdar Aziz (Fenerbahçe)
 6. Burak Yılmaz (Beşiktaş)
 7. İrfan Can Kahveci (Başakşehir)
 8. Emre Kılınç (Sivas Spor)

Yukarıda sıralamış olduğumuz ülkemizde top koşturmaya devam eden en iyi Türk Futbolcular listesinde de önceden yabancı liglerde oynayan futbolcularımız bulunmaktadır. Genel anlamda Türk futbolcularımıza baktığımızda bazı ülkelere nazaran çok daha iyi sonuçlar elde edebilmekteyiz. Bu da spor alanında gelişmişliğimizi gözler önüne serecek niteliktedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir