En İyi Kore Dizileri

Popülaritesi, dünyaca çok geniş bir hayran kitlesine sahip olması bakımından en iyi Kore dizileri, yeni bölüm ve sahneleri ile izleyicileri ile buluşmaya devam  ediyor. Türk izleyici kitlesi de bir hayli yoğun olan kore dizileri, yapımcısından oyuncusuna, arka plan teknik destek ekibinden yönetmenine kadar herkesin ilgi odağını yerleşmiş durumda. En iyi Kore dizileri kategorisi dalında özellikle romantik dizi kuşağı olara gösterime giren dizi ve filmler merakla takip ediliyor. Bu meraklı bekleyiş ve heyecan Kore film şirketlerini başarmasına, büyük ölçekte kazanç sağlamaya itmektedir. Kore dizlerinin sahnesel başarısı, kaliteli oyunculuk örneği ve daha pek çok dizi yapımcılığı, tasarım harikası modeli adeta seyircisini ekrana kilitlemektedir

Kore Dizi / Film İçeriği Ve Teknik Kadro Başarısı

Eniyi Kore dizleri bakımından izlenme potansiyelini bir hayli artıran Kore Dizileri, konularının hayat uyarlanışı ve herkesin kendinden bir parça bularak sahneleri soluksuz izlenmektedir. Bu izleme seansları dizilere ayrı bir heyecan ve merak unsuru katmaktadır. İzlenme oranlarının başarı kaydı, giderek yükselen grafiği ve kaliteli yapımcılık örneği ile en iyi Kore dizileri her biri alnında uzman oyunculardır. Kore dizileri bu sayede son derece    teknik bir   oyunculuk örneği ile  hayat   bulmaktadır. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülke dublaj çalışmalarına öncülük ederek hızlı bir izlenme potansiyeli yakalamış durumdadır. Türk yapım dizisi olarak bildiğimiz ve hayran kaldığımız birçok başarılı yapım belki siz bilmeseniz bile Kore yapımı olarak gündemde kalmaya devam etmektedir. Bu yapımlar;

 1. Kiraz Mevsimi
 2. Emir’in Yolu
 3. Adını Feriha Koydum
 4. Beni Affet

Güneşi beklerken ve daha pek çok ilgiyle izlenen yapım Kore dizi film arşivinden alınarak Türk seyircisi ile buluşturulmuştur. Aşk, dram, heyecan, adrenalin, korku, komedi gibi çok sayıda duygu geçişi Kore dizi film yapısının alt yapısını oluşturan,  adeta omurgası niteliği taşımaktadır.

Gösterime giren ve milyonlarca izleyiciyi özellikle Netflix dizi film kategorisinde ekrana kilitlerken dizi, film olarak’’ en’’ kategorisine alınmış yapıtlardan bazıları şunlardır:

 1. Playful Kiss
 2. 49 Days
 3. AGentleman’s Dignity
 4. Boys Ower Flowers
 5. Emergency Couple
 6. Rooftop Prince
 7. Sungkyunkwan Scandal
 8. I Hear Your Voice gibi çok sayıda Kore filmi puan derecesine göre en yüksekten başlanarak sıralanmıştır. Eniyi Kore dizileri; gençlik, aşk ve hareketli sahneleri ile izleyicileri ekrana toplamaya devam ederken, oyuncu teknik kadrosu; başarılı sinema geçmişine ödül kazandırmayı ihmal etmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir