En İyi Çanta Markaları

Çantanın ilk başlarda üretim ve kullanım amacı eşya taşımak olsa da bir süre sonra tarz yansıtan bir aksesuar haline gelmiştir. En iyi çanta markaları arasından birisini kullanmak modayla yakından ilgilenen her kadın için önemli bir unsurdur. İyi bir çanta markası olabilmek için birçok faktör vardır.

Çantaların tarzı, şıklığı, kullanım oranı, fiyatı, konforu ve tabii ki popülaritelerine göre markalarının iyi olup olmaması da değişmektedir.

En İyi Çanta Markaları Nelerdir?

  • Calvin Klein: Markanın ismi moda tasarımcısı Calvin Klein’den gelmektedir. Bu şirket sadece çanta değil mücevher, saat, parfüm, giyim ürünleri gibi birçok yaşam tarzı ürünü de satmaktadır. Şirketin ortağı Barry Schwartz’dır. Calvin Klein birçok ünlü ismin bu markayı tercih etmesi ile en iyi çanta markaları arasına girmeye başarmıştır.
  • David Jones: Fiyatlarına göre oldukça iyi ürünler üreten bir markadır. Oldukça çeşitli ürünler üretmektedir. Değişik ve her kesimin hoşuna gidecek tarz da ürünler üreterek büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olmuştur. Büyük- küçük tüm tarz çantaların üretimi yapılmaktadır. Diğer markalara göre daha uygun fiyatlı ürünler sunmaktadır. Bu nedenle diğer markalara göre de oldukça fazla satış yapmaktadır. Satışların bu denli yüksek olmasında her yaşa uygun modellerin üretilmesi de bulunmaktadır.
  • Guess: Guess çantalar genellikle spor şıklığı ile bilinmektedir. Öyle popüler bir konumdadır ki amblemi artık ikon olmuştur. Çantanın üstünde amblemi gören kişi bu çantanın hangi markaya ait olduğunu hemen anlayabilmektedir. Diğer markalardan ayrılması sadece amblemi ile değil sağlam tasarımı ve kalitesi ile de sağlanmaktadır. Hem tarz hem spor olmak için kadınlar içini ideal bir markadır. Fiyatı itibariyle lüks kategorisinde yer almaktadır. Hemen her yerde bu çantaların sahtelerine rastlamak mümkündür. Çantanın orijinal olup olmadığını tahmin edebilmek için birkaç yöntem bulunmaktadır.
  • Kipling: En iyi çanta markaları arasında minik maymun figürüyle bilinen Kipling markası Belçika’da kurulmuştur fakat ülkemizde en çok kullanılan çantalar arasındadır. Marka çantasına taktığı sevimli maymun figürüyle ün yaratmıştır. Aynı zamanda konforlu ve estetik görünümlü çantalar da üretmektedir. Genellikle günlük kullanım için çanta üretmesine rağmen her kesim tarafından ilgi gören bir marka olmuştur.
  • Michael Kors: Çanta dendiğinde akla ilk gelen Michael Kors’ tur.  Sadece ülkemizde değil tüm dünyada rağbet gören bir markadır. Markanın ürettiği çantaların zarif görünümü bu kadar sevilmesini sağlamıştır. Kolunca Michael Kors bir çanta ile gezen bir kadının statüsü de artmaktadır.
  • Pierre Cardin: Marka Fransız tasarımcı Pierre Cardin tarafından kurulmuştur. Tasarımların tamamı şıklık ön planda tutularak yapılmaktadır. Bu nedenle Pierre Cardin çantalar genellikle özel günlerde ve davetlerde kullanılmaktadır. Bu marka sadece kadınlar için değil erkekler için de ilgi çekici tasarımlar ortaya koymaktadır. Diğer markalar ile karşılaştırıldığında uygun fiyatlı markalar arasına girmektedir.
  • Tergan: Tergan markası dünyanın her yerinde satış yapıyor olsa da bir Türk markasıdır. En iyi çanta markaları arasına girmesi bizleri oldukça gururlandırmaktadır. 1972’den bu yana satışlar dünya genelinde hâlâ devam etmektedir. Modernliği ve şıklığın birleştiği bir tarza sahip çantalar tasarlanmaktadır. Hem rahat hem şık olmak isteyen kadınlara hitap eden bir markadır.
  • Tommy Hilfiger: Tommy Hilfiger her tarzdan çanta üretmektedir. İster şık ister rahat ne tarz çanta arıyorsanız Tommy Hilfiger’ın çantalarına bakılabilmektedir. Şirket 1985 yılında kurulmuş ve günümüzde hala oldukça fazla satış ile varlığına devam etmektedir. Genellikle modern ve genç tasarımlara yer verilmektedir. Ayrıca tasarımlarda logosu ile birlikte kurumsal renkleri de oldukça sık kullanılmaktadır.
  • U.S. Polo Assn.: En iyi çanta markaları listesinde sonuncu marka Polo’dur. Bu marka çanta tasarımlarında genellikle canlı ve kontrast renkler kullanmaktadır. Genellikle sportif çanta tasarımları yapılmaktadır. Çantalar metal parçalarla birlikte kullanılmaktadır. Günlük tarzlara bile göz alıcı güzellik katabilmektedir. Rahat ve şık tanımına uyan en iyi ürünleri U.S. Polo Assn. Üretmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir