En Güzel Tatlı Seçenekleri

En güzel tatlı seçenekleri arasında kremalı tatlılar da mevcut, şerbetli ya da sütlü tatlılar da… Hemen her damak tadına uygun seçenekleri bir araya getirdik ve en güzel tatlılar listemizi oluşturduk. Peki son yılların en çok tüketilen ve en çok sevilen favori tatlı seçenekleri arasında hangileri yer alıyor? Dahası bu tatlılar nasıl yapılıyor, tarifleri nedir? Pek çok tatlı düşkünü tarafından merakla araştırılan bu konular, yazımız içerisinde cevap bulmakta…

En güzel tatlı seçenekleri, aslında insanların mutluluk hormonunu da devreye sokuyor. Tatlılar, dilerseniz yemekten önce, dilerseniz yemekten sonra ağızları tatlandırmak için son derece güzel lezzetler… Kimileri için arkadaşlarına verdiği özel bir davetin baş tacı olan tatlılar, kimileri için ise tatlı krizlerinin önüne geçen muhteşem lezzetlerdir. Bu nedenle herkesinin elinin altında bu lezzetli tariflerden bulunmasını öneriyoruz.

En Güzel Tatlı Seçenekleri Nelerdir?

En güzel tatlı seçenekleri nelerdir? Canınız tatlı yemek istediğinde imdadınıza yetişen en güzel tatlı tarifleri, sizi mutfağa sürükleyecek cinste oldukça lezzetli… Fakat mutfağa geçip kendinize bir tatlı hazırlamak istediğinizde bu öyle bir tatlı olmalı ki; bir yandan çok güzel bir lezzeti damaklarınıza sunarken, diğer yandan pratik ve kolay bir şekilde yapılabiliyor olmalı!.. Bu noktada aklımıza gelen tatlılar ise irmikli tatlı, şerbetli tatlı, sütlü tatlı ve pasta tarifleridir. Bu tarifler hem fazla yorulmadan hem de hızlı bir şekilde yapabileceğiniz tarifler olarak karşınıza çıkıyor…

En güzel tatlı seçenekleri nelerdir? dediğimizde dünyanın en güzel tatlı tarifleri ile hem damağınızın tadını hem de gününüzü güzelleştirmenin yolunu aradık. İşte bu tanıma uyan en güzel tatlılar, muhteşem tatlarıyla şu şekilde sıralanıyor:

 1. Pratik Sütlü Tatlı
 2. Yaş Pasta
 3. Tiramisu Tatlısı
 4. Revani
 5. Sütlaç
 6. Tel Kadayıf
 7. Kemalpaşa Tatlısı
 8. Baklava
 9. Şekerpare
 10. Fındıkzade Tatlısı
 11. Muzlu Rulo Pasta
 12. Muhallebili Kadayıf
 13. Sütlü İrmik Tatlısı
 14. Mozaik Pasta

En Güzel Tatlı Seçenekleri: Tiramisu

En güzel tatlı seçenekleri: Tiramisu!.. Bir İtalyan tatlısı olarak bilinen tiramisu, orijinalinde aslında mascarpone peyniri ile yapılmaktadır. Günümüzde ülkemiz içerisinde de oldukça yaygınlaşmış olan labne peyniri ile de yapılabilen son derece lezzetli bir tatlı çeşididir. Diğer pek çok tatlı çeşidine göre daha hafif bir tadı vardır. Tam anlamıyla ağızlara layık olan bu tatlıyı denemek için belki de uygun zaman gelmiştir. Yediğinizde mutluluk hormonu salgılamanızı sağlayan yumuşacık keki ile bir kez yiyenlerin, bir daha yemek istediği bir tatlıdır.

Ünlü İtalyan tatlısı olan tiramisu, bugünlerde evlerde ve lokantalarda en çok yapılan ve tüketilen tatlı çeşitleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. İsminin anlamına baktığımızda “Beni neşelendir” gibi bir anlam ile karşılaşıyoruz. Tekrar tekrar yemek isteyeceğiniz tiramisunun yapılırken kaçırılmaması gereken bazı püf noktaları var. Pratik ve lezzetli kekli bu tiramisu tatlısı, yedikçe yemek isteyeceğiniz bir tatlı olarak oldukça seveceğinizi düşündüğümüz seçenekler arasında karşımıza çıkıyor.En güzel tatlı seçenekleri: Tiramisu tatlısını yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktaları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Kekin içerisine ekleyeceğiniz malzemelerin oda sıcaklığında olması gerekmektedir.
 • Muhallebinizin akışkan olması için düzenli olarak karıştırın.
 • Mascarpone ya da labne peynirinizi muhallebiyi ocaktan aldıktan sonra eklemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir