En Çok Kazanan 5 Türk Youtuber

Günümüz dijital dünyasında yeni bir meslek dalı olarak karşımıza çıkan Youtuber kavramı ile insanlar, bu Youtuberler’ın ne kadar kazandığını ve nasıl bir hayat sürdüklerini merak etmeye başladı. Pek çok insan günlük hayatında vakit geçirmek için videolar izliyor, bazen komik videolar, bazen ise eğitici videolar ile zamanları geçiriyor. Artık çok fazla Youtuber videolar çekmeye başladı ve bu videolar sıradan videolar olmaktan çıktı, aşırı kaliteli kameralar ve prodüksiyon ile çekilen bu videolara harcanan paralar, kazançları kadar yüksek. En çok kazanan 5 Türk Youtuber’a gelecek olursak.

Enes Batur

Türkiye’nin en büyük bireysel kanalı olan Enes Batur, çektiği videolar ile sürekli olarak trendlere giriyor. Tanımayan ya da videosunu izlemeyen insan sayısı çok az. Enes Batur, Antalya doğumludur, küçük yaştan beri eğlenceli videolar çeken Enes Batur yıllardır büyümeye ve izlenmeye devam ediyor.

Enes Baturun bu kadar büyük bir kanal olmasından sonra insanlar ne kadar kazandığını merak ediyor. Enes Batur aylık olarak: 35.000$ ile 70.000$ arasında bir kazanç elde ediyor videolarından.

Prenses Elif

Prenses elif isimli kanal, küçük bir çocuğun çektiği videolar ile izlenmektedir. Elif kendi günlük hayatında yaşadığı şeyleri ailesinin yardımı ile videosunu çekiyor. Genç kitle Prenses Elif’i izlemeyi çok seviyor ve bu yüzden çok fazla izleniyor. Prenses Elif Türkiye’nin en çok izlenen Youtube kanallarından birisi. Prenses Elif’in aylık kazancı: 20.000$ ile 45.000$ arasında değişmektedir.

Oha Diyorum

Kanal yıllardan beri eğlence ve bilgi içerikleri ile karşımıza çıkıyor. Kendi bünyesinde çok fazla insan çalışıyor ve kazançları da hayli yüksek. Oha Diyorum aylık kazancı: 10.000$ ile 30.000$ arasında değişmektedir.

Orkun Işıtmak

İzmir doğumlu olan Orkun Işıtmak, küçük yaşlardan beri Youtube içerisinde yer alıyor. Çektiği kaliteli içerikler sayesinde aylık izlenmeleri tavan yapmış durumda. Orkun Işıtmak aylık kazancı: 9.000$ ile 27.000$ arasında.

Kafalar

3 Kişiden oluşan bu kanal, senelerdir eğlence içerikleri ile karşımıza çıkıyor ve çok izlenen kanallar arasında en üst sıralarda yer alıyor. Kafalar Aylık Kazancı: 9.000$ ile 25.000$ arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir