En Çok Aboneli Youtube Kanalları

Youtube üzerinde sunulan birçok kanal bulunuyor. Birçok konuda çeşitli videolar sunan en çok aboneli Youtube kanalları çoğu kişinin dikkatini çekiyor. Ülkemizde mevcut Youtube kanallarının sahip olduğu abone sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.Milyonlarca  içeriğin yer aldığı bu platform üzerinde isteyen herkesin bir kanal oluşturma imkânı bulunuyor. Kanal sahibi olan Youtuber daima abone artışı ile karşılaşmıyor.  Çoğu zaman bu kanallarda düşüşler de gerçekleşiyor. Ülkemizde en çok dikkat çeken  kanal kategorileri ve Youtube kanalları ise şu şekildedir;

  • Müzik kategorisi; Netd Müzik 16.6 milyon abone,  Reynmen 6.07 milyon abone.
  • Oyun kategorisi; Enes Batur 12.3 milyon abone, Orkun Işıtmak 7.14 milyon abone.
  • Dizi kategorisi; Çukur 4.55 milyon abone, Sen Anlat Karadeniz 3.66 milyon abone Yasak Elma 1.84 milyon abone, Bir zamanlar Çukurova 1.14 milyon abone, Kanal D 6.01 milyon abone, Show TV 3.22  milyon abone, Atv 5.73 milyon abone.
  • Diğer kategorisi; Onedio 3.47 milyon abone, Kafalar 6.43 milyon abone, Oha Diyorum 5.58 milyon abone, Yap Yap 4.96 milyon abone, Şahangiller 1 milyon abone.
  • Çocuk kategorisi; Sevimli Dostlar 4.51 milyon abone, Oyuncak Oynuyorum 6.57 milyon abone, Afacan Tv 4.08 milyon abone, Kukuli1.75 milyon abone,Trt Çocuk3.85 milyon abone.
  • Yemek kategorisi; Nefis Yemekler 2.3 milyon abone.

Youtube Kanalları Nasıl En İyi Oldu?

 Youtube kanallarının kuruldukları andan itibaren başarılı bir süreç işlemelidir. Bu süreç ne kadar başarılı olur ise o kadar çok aboneye sahip olacaktır. Youtube, günümüzün en popüler video izleme platformu olup milyonlarca kişi tarafından her gün ziyaret ediliyor. Açılmış olan ve başarılı bir performans sergileyen Youtube kanallarının en çok ilgi çeken noktası adı ve teması olmaktadır. Bu konuda en çok aboneye sahip olan Youtube kanalları ele alındığında tüm dünyaya hitap eden isimler olduğu görülüyor. Bu durumu evrenselleştirmek daha çok kişinin ilgisini çekecektir. Youtube kanalları  kadar bu kanal sahiplerinin sosyal medya kullanımı da oldukça önemli olmakta. Günümüzde en çok aboneli Youtube kanalları da bu özellikleri taşıdığı görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir