En Başarılı Yazarlar

Tüm zamanların merakla takip edilen yazar ve edebiyatçıları; yükselen eğitim sistemi başarısı ve meraklı okur severlerin de desteği ile yeniden araştırılmıştır. Son dönem okuma oranlarına göre eserlerin okunabilirlik seviyesi büyük bir başarı kaydı ortaya çıkarmıştır.  En başarılı yazarlar olarak başlarda, kaliteli basım özelliği ve içeriğinin uzman yazar kalemleri olarak tanındığı İngiliz Dili Edebiyatı yazarları; zamanla yerini Türk Edebiyatçılarına bırakmıştır. Bu sebeple araştırmalar karma bir arşiv çalışmasına dönüşmüştür. En başarılı yazarlar kategorisinde ele alınan bu yazarların özgeçmişi, hayata okunuşları ve daha önemlisi üstün nitelikteki başarıları okurlarca büyük ölçekte takdir toplamıştır. Bir zamanlar; günler, haftalar, aylar belki de yıllarını kitap yazma hevesi ile dolduran kitap mucitleri adeta yılları aşmış, klasik eser ve altın kalemleri ile hızla başarılarını kanıtlamıştır.Çok çalışarak bu gün ‘’bilim adamları’’ vasfına sahip olmuşlardır.

Yıldız Yazarlar Geçidi Başarı Ve Kültür Elçileri

Her aşaması bilgi hazinesi, her karesi dram hikâyesine konu olan acıklı hayat hikâyeleri ile yazarlar; çağlardan beri adından söz ettirmeyi başarmış, uzman niteliğindeki kalem avcılarıdır. Başarmak, hayata fikirleri ile yeniden yön verme anlayışı,  kimileri için geçim kaynağı olsa da aslında içlerindeki yazar aşkı hiç bitmemiştir. Bu duygu seli; hikâye içi kahramanlarına yükledikleri anlam ve sevgi ile daha çok değer kazanmaktadır. En başarılı yazarlar sistem içinde küllerinden yeniden doğarak canlanmış, yeniden hayat bulmuştur.

Yazarların basım evlerinde defalarca eserlerin basılması, yine yeniden öğrenciler tarafından tanınmalarına ciddi düzeyde kayaklık etmekte,  bu anlayış yazarlara destek olmaktadır. Böylece her devresi eğitim, okuma ve araştırma olan;  eğitim sitemi modelinin yeniden şekillendiren yazarları, piyasada ayrı bir canlılık ve tanınırlık potansiyeli oluşturacaklardır. Okuma oranları, satış grafiği ve en çok satış işlemi gören, en başarılı yazarlar kategorisinde ele alınan yazarlar şunlardır:

 1. Zülfü Livaneli
 2. Dostoyevski
 3. J.R.R Tolkien
 4. JosseMauro de Vesconcelos
 5. Cemal Süreya
 6. George Orwell
 7. Sabahattin Ali
 8. Necip Fazıl Kısakürek
 9. Sevin Okyay
 10. Hüseyin Nihat Atsız
 11. Victor Hugo
 12. Yaşar Kemal
 13. Antoine De Saint-Exupery
 14. Oğuz Atay
 15. KhaledHosseini
 16. Robert Galbraith
 17. Kutlukhan Kutlu
 18. Tomris Uyar
 19. Celal Üster
 20. Ahmet Cemal gibi daha pek çok yazar; yılların eşsiz kalem devi en başarılı yazarlar geçidi olarak; kitap satış oranına ve kategorisine göre ele alınmaktadır. Eserlerin satış hacmi ve oranı olarak yükseliş azalış grafiği değişiklik gösterebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir