Dünyanın En Zengin İnsanları

Dünya’nın en zengin insanları, toplamda 20 kişiden oluşuyor. Detaylı olarak servetlerini ve ne iş yaptıklarını öğrenmek için içeriğimize göz atabilirsiniz.

1.Jeff Bezos

Amazon’un yönetim kurulu başkanı ve sahibi olan Bezos131 Milyar dolar servete sahiptir. Ve bu servetini amazon sayesinde elde etmiştir.

2. Bill Gates

Microsoft’un sahibi Gates son 10 yılda hemen her yıl ilk 10’a girmeyi başardı. 2019yılındaki servetine 6.5 milyar dolar daha arttıran milyarder, 96.5 milyar dolara yükselerek son listeninikinci sırasında yer aldı.

3. Bernard Arnault

Fransız milyarder listenin üçüncü sırasında yer alırken bu yıl servetini en fazlaarttıran isimlerin başında geldi. Milyarder 36.5 milyar dolar servetine katarak kişisel servetini 106milyara yükseltti.

4. Warren Buffett

Yeni nesil yatırımcı formülünün başarılı uygulayan isimlerden biri olarak kabuledilen 89 yaşındaki W. E. Buffett, BerkshireHathaway CEO ve en büyük hissedarı olarak servetine5.26 milyar dolar arttırarak listenin ilk 10’unda yer aldı.

5. Mark Zuckerberg

Facebook, Instagram ve Whatsapp gibi uygulamaların patronu olan genç iş insanı Zuckerberg, dünyanın bilinen en meşhur zenginlerinden biri.

Genç patron bu sene servetine 27.4 milyar katarak kişisel servetini 79.4 milyar dolara çıkardı.

6. Amancio Ortega

 İspanyol patronun dünyanın her yerinde bulunan mağazasıyla İspanya’nın enzengin unvanına sahip ve bu yıl servetine 17.9 milyar dolar katarak 76.6 milyar dolara çıktı.

7. Lary Pafe

Dünyanın en büyük arama motorlarından biri olan Google’n kurucusu olan milyarder aynı zamanda Alphabet Inc Şirket Yönetim K. Bşk. Larry Page dünya üzerindeki en zengin 7. İnsanı oldu. Page bu yıl servetine 14 milyar dolar katarak 65.2 milyar dolar oldu.

8. Sergey Brin

Google’ın diğer kurucusu olan Brin, bu sene servetine 13.4 milyar dolar katarak, 63.3milyar dolar servetine ulaştı.

9. Charles Koch

84 yaşındaki milyarder servetini 2.68 milyar dolar yükselterek toplam servetini 62.1milyar dolar çıkardı.

10. Julia Flasher Koch

Ünlü milyarder bu sene servetini 62.1 milyar dolara çıkararak eşinin servetiyle aynı seviyeye yükseltti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir