DÜNYANIN EN ÇOK GOL ATAN FUTBOLCULARI

Futbol, oynamasıyla ve izlemesiyle oldukça eğlenceli ve zevkli spor dalıdır. Dünyanın en çok rağbet gören sporu olan futbol, dünya kupası, Avrupa kupası, şampiyonlar ligi gibi organizasyonlar da düzenler. Futbol’a damga vuran, unutulmaz futbolcular da vardır. Dünyanın en çok gol atan futbolcuları sırasıyla:

6- Messi

Herkesin ismini bir kez olsun duyduğu Messi, dünyanın en çok gol atan futbolcuları arasında 6. Sırada yer almaktadır. Futbol’a adını başarıyla yazdırmış bir futbolcudur.

Messi hala aktif olan bir futbolcu olduğu için, buradaki sonuçlar ilerleyen dönemlerde değişebilir. Messi 518 maçta 432 gol atarak futbol tarihinde en çok gol atan 6. Futbolcu olmayı başarmıştır.

5- Ronaldo

Dünyada en çok sevilen futbolculardan olan Ronaldo, gösterdiği yetenekle de furbolseverlerin gönlüne girmeyi başarmıştır. Dünyanın en iyi futbolcularından olarak gösterilen Ronaldo,
Kariyeri boyunca toplam 436 gol atarak dünyanın en çok gol atan 5. Futbolcusu olmayı başarmıştır.

4- Ferenc Puskas

Ferenc Puskas, teknik direktör olmasının yanı sıra aynı zamanda da başarılı bir futbolcudur.Çıktığı 84 maçtan 83 golü bulunmaktadır.

3- Josef Bican

Macar futbolcu Josef Bican, Avusturya ve Çekoslovakya milli takımlarında oynamıştır. Josef Bican kariyeri boyunca toplam 627 gol atmıştır. 12.12.2001 tarihinde vefat eden ve sevenlerini büyük üzüntüye boğan futbolcu, gösterdiği olağanüstü yetenekle futbol tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başarmıştır.

2- Romaria

70 maçta 55 golü bulunan Romaria, bugüne kadar bin üzerine gole sahiptir. Bu nedenle en çok gol atan oyuncular arasında yer alıyor.

1- Pele

Herkes tarafından efsane futbolcu olarak bilinen Pele, dünyanın en iyi futbolcusu ünvanına sahiptir. Bugüne kadar Pele’nin gol rekoru hiçbir futbolcu tarafından kırılamadı. Toplamda 1281 gol sahibi olan Pele, en çok gol atan oyuncu ünvanını da elinde bulunduruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir