DÜNYANIN EN ÇOK GOL ATAN FUTBOLCULARI


Futbol, oynamasıyla ve izlemesiyle oldukça eğlenceli ve zevkli spor dalıdır. Dünyanın en çok rağbet gören sporu olan futbol, dünya kupası, Avrupa kupası, şampiyonlar ligi gibi organizasyonlar da düzenler. Futbol’a damga vuran, unutulmaz futbolcular da vardır. Dünyanın en çok gol atan futbolcuları sırasıyla:

6- Messi

Herkesin ismini bir kez olsun duyduğu Messi, dünyanın en çok gol atan futbolcuları arasında 6. Sırada yer almaktadır. Futbol’a adını başarıyla yazdırmış bir futbolcudur.

Messi hala aktif olan bir futbolcu olduğu için, buradaki sonuçlar ilerleyen dönemlerde değişebilir. Messi 518 maçta 432 gol atarak futbol tarihinde en çok gol atan 6. Futbolcu olmayı başarmıştır.

5- Ronaldo

Dünyada en çok sevilen futbolculardan olan Ronaldo, gösterdiği yetenekle de furbolseverleringönlüne girmeyi başarmıştır. Dünyanın en iyi futbolcularından olarak gösterilen Ronaldo,
Kariyeri boyunca toplam 436 gol atarak dünyanın en çok gol atan 5. Futbolcusu olmayı başarmıştır.

4- Ferenc Puskas

Tarihin en iyi futbolcularından biri olarak gösterilen FerencPuskas, Macar futbolcudur ve aynı zamanda yeknik direktördür. Milli takımda çıktığı maçta 84 maçta 83 gol atarak tarihe geçen Puskas, Macaristan ve İspanya liginde toplam 511 gol atmıştır.

3- Josef Bican

Macar futbolcu Josef Bican, Avusturya ve Çekoslovakya milli takımlarında oynamıştır. Josef Bican kariyeri boyunca toplam 627 gol atmıştır. 12.12.2001 tarihinde vefat eden ve sevenlerini büyük üzüntüye boğan futbolcu, gösterdiği olağanüstü yetenekle futbol tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başarmıştır.

2- Romaria

Brezilya milli takımında 70 kez forma giyen Romaria, 55 gol atmış ve dünyadaki en iyi futbolcular arasında yerini almıştır. Kariyeri boyunca toplam 1000 golü aşan Romaria, gösterdiği üstün başarıyla Futbol Tarihinin en çok gol atan 2. Futbolcusu olmayı başarmıştır.

1- Pele

Herkes tarafından efsane futbolcu olarak bilinen Pele, dünyanın en iyi futbolcusu ünvanına sahiptir. Bugüne kadar Pele’nin gol rekoru hiçbir futbolcu tarafından kırılamadı. Futbol kariyeri boyunca 1281 gole imza atan Pele, oldukça zor bir rekora imza atmıştır. Pele, 6 kez bir maçta 5 gol atarak tarihe geçmiş ve bunun gibi sayılamayacak pek çok rekora imza atmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir